07 Haziran 2014, 18:59 - Anasayfa // Orduspor Futbol Haberi yazdır

Osman Gümüşkaya Projelerini Açıkladı

Osman Gümüşkaya Projelerini Açıkladı

Orduspor Kulüp Başkanlığı için aday olduğunu duyuran Osman Gümüşkaya, Ordu Olay gazetesine projelerini anlattı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Orduspor’a başkan seçilmesi halinde takıma kazandırılacak yabancı transferlerinin de hazır olduğunu belirten Gümüşkaya, “21 senedir yurt dışında bulunuyorum ve 8 ayrı ülkede fiili görev yaptım.Benim kim olduğumu birçok kişi bilir. Ben buraya Sayın Nedim Türkmen’in aday olmayacağına dair beyanatından sonra geldim ve projelerim gibi transfer çalışmalarımda hazır. Takıma kazandıracağım 4 transfer şu anda belirli… Her biri yıldız adayı olan bu transferler, hem de düşük maliyetle takıma kazandırılacak” sözlerini sarf etti.

İş adamı Osman Gümüşkaya, Orduspor’a başkan adayı olacağını ilan etti… Toplam maliyeti 75 Milyon Euro (158 Milyon Lira) olan projelerini açıklayan Gümüşkaya, hedeflerini ise bir bir sıralarken, “Takıma yapacağım transferler bile hazır” dedi. Sivil Toplum Örgütleri, uluslar arası dernekler ve pek çok önemli kurumda uzun yıllar yönetici olarak görev yapan Gümüşkaya, seçilirse öncelikle kulübün içine düşürüldüğü durumdan kurtarılması adına çalışacağını açıkladı. Seçime kısa bir süre kala, göreve geldiğinde gerçekleştireceği projeleri ana hatlarıyla belirleyen Gümüşkaya, “Bu kentte yaşayan herkese, yediden yetmişe tüm Ordulular’a varımı yoğumu ortaya koyarak ortak bir ruh yaratmak için yola çıktım” dedi.
 
BİRÇOK YATIRIMIMIZ OLACAK

Eğer seçilirse ilk icraatının da taraftarlara ve genç sporculara sahip çıkmak olacağını belirten Gümüşkaya, “Şimdi Osman Gümüşkaya bunca projenin altından nasıl kalkar’ diye düşünenler olabilir. Ancak vizyonum sadece Ordu veya Türkiye sınırları içinde sınırlı değil. Bilinmelidir ki ben uzun yıllar pek çok önemli uluslar arası sivil toplum örgütünde yöneticilik yaptım. İlimi ve ülkemi yurt dışında başarıyla, onurlu bir şekilde temsil ettim. Her yerde ve birçok kurumda önemli iş adamlarıyla çalıştım. Ve şimdi memleketime olan borcumu ödemeye geldim. Tüm tecrübelerim ve birikimime dayanarak Orduspor başkanlığına talip oldum. Ben profesyonel bir ekiple tüm taraftarlarımız ve bu önemli camiayla birlik içinde olacağımız bir çalışma gerçekleştireceğim. Bunun için, birçok yatırımlarımız olacak ve bu yatırımlarda büyük hisse Orduspor Kulübü’ne ait olacak. Hem tribünlerin doğru yönetilmesini sağlayacağım hem de taraftarımıza
kulübün içinde olacakları bir iş imkanı yaratacağım. Orduspor ile taraftarlarımızı buluşturacak ilk faaliyet bu önemli proje olacak” diye konuştu.

ELİMİ TAŞIN ALTINA KOYDUM

Osman Gümüşkaya sözlerine şöyle devam etti: “Sayın Nedim Türkmen’in basın yoluyla aday olmayacağını açıklaması, borçlar beyanatı ve yeni gelecek olan yönetimin önünü açacağını söylemesi beni harekete geçirmiştir. Bu beyanattan sonra eski başkan adaylarından ortaya çıkacaklar olur diye düşündüm ama böyle bir gelişme olmadığı için bu durum beni rahatsız etti ve aday oldum. Hiç tereddütsüz memleketime geldim. Orduspor’a aşık olmam, iyi bir Orduspor taraftarı olmam beni buraya sürükledi. Elimi taşın altına koydum. Enkaza sahip çıkmaya geldim. Bütün işlerimi bir kenara bıraktım, zamanımdan feragat ettim ve bu topraklara olan sevdamdan dolayı buraya geldim. Herkes konuşurken vicdanlı olmalıdır. Birkaç senedir Orduspor üzerine çalışıyoruz. Ben sözünün eri bir adamım. Hiç dinlenmeden Afrika’dan yola çıkıp geldim. Direkt kongre salonuna gittim ama kimseyi bulamadım. Bu beni daha çok yaraladı. Orduspor bir imajdır. Hiç kimse bu takımı sevmiyor da kongre de kimse yoktu. Benim makam mevki derdim yok. Ben onların en üst seviyelerini yaşıyorum. Benim derdim Orduspor’un kötü duruma düşmesin. Taraftarlar zorluk çekmesin. Başkan olsam da olmasam da bundan yararlı çıkan Orduspor olur. Orduspor’u kötü durumda bırakmak istemedim.
Böyle bir yola girdim ve sonuna kadar iddialıyım. Ama buna üyeler karar verecek. Yapılan hatalardan ders alınacaktır. Bizim bu zor dönemde ortaya çıkmamız, insanların bazı hatalarını anlamasını sağladı. Orduspor’un iyi gününde değil, her zaman yanında olacağım.”
 
TÜM KULÜPLER TEK ÇATI ALTINDA TOPLANACAK

Konuşmasının devamında geleceğe dönük planlarını anlatmaya başlayan Gümüşkaya, ilk olarak altyapıya yapacağı hamleleri açıkladı. Alt yaş guruplarında Türkiye'nin en iyisi olabileceklerini belirten ve bunun için gerekli tesisleri oluşturacaklarını söyleyen Gümüşkaya, “Ordu ili sınırlarında bulunan tüm spor branşlarındaki kulüplerin tek bir çatı altında toplanmasını sağlayacağım. Tüm kulüplerin büyük Orduspor hedefi için tek amaç adı altında, bir araya gelerek
vizyon ve misyon oluşturmasının sağlanması, 3.0rdu ve ilçelerini kapsayan geniş kapsamlı taramalar ile tüm yetenekli çocuklarımızın gelişimine , desteklenmesine katkı sağlanması, ve tesisleşme adına projelerimizi bir bir hayata geçireceğiz. Tüm spor kulüplerin tek çatı altında finans desteğinin oluşmasında çalışmalarımız olacak. Finans ve alt yapı oluşum desteği projeleri hazırlanması ve tüm ilçelere futbol okulları açılması projelerimiz mevcut. Başarılı çocuklarımızın eğitimlerine burs desteği sağlayacağım. Ordumuzu spor alanında ülkemize ve dünyaya tanıtacak başarılı sporcuların yetişmesine destek sağlamak adına çalışmalarımız hazır. Pilot takım uygulaması ile Ordu ili Merkezi’nin Orduspor’un alt yapısına destek için profesyonel alt liglerde takım bulundurulması projesini hayata geçireceğim. Ve hedeflerim arasında en önemlilerinden bir tanesi de Orduspor’un alt yapısından yetişmiş a takım
seviyesine kadar yükselmiş. a takım ile müsabakalara çıkan fakat mevcut yönetim tarafından sahip çıkılmadan gönderilen Ordulu futbolcuların yeniden Ordusporumuz’a kazandırılması için elimden geleni yapacağım” diye konuştu.

OSMAN GÜMÜŞKAYA’NIN PROJELERİ NE?7 62014 OSMAN GÜMÜŞKAYA PROJELERİNİ AÇIKLADI

Orduspor Katlı Otopark Projesi- Arsa payı dahil, 600 araçlık Yatırım Maliyeti: 7 Milyon lira
Benzin İstasyonu- Yatırım Maliyeti: 3 Milyon 500 Bin Lira
Düğün Salonu- Yatırım Maliyeti: 2 Milyon TL
OSGAD Özel Koleji- Yatırım Maliyeti: 7 Milyon Lira
Özel Hastane Projeleri- Yatırım Maliyeti: 10 Milyon Lira
Erkek Öğrenci Yurdu Projesi- Yatırım Maliyeti: 1 Milyon 500 Bin Lira- 2 Milyon Lira arası
Kız Öğrenci Yurdu Projesi- Yatırım Maliyeti: 1 Milyon 500 Bin Lira- 2 Milyon Lira arası
Tüm Orduspor taraftarlarının tek çatı altında toplanması ve yönetimde taraftar temsilcilerinin bulunmasının sağlanması-
Yatırım Maliyeti: 1 Milyon 300 Bin Lira
Engelli Entegre ve Rehabilitasyon Merkezi- Yatırım Maliyeti: 2 Milyon 500 Bin Lira
İş Merkezli Konut Projesi- Yatırım Maliyeti: 5 Milyon Lira
Ordu Merkez Turnasuyu veya Gülyalı tarafında villa projeleri- Yatırım Maliyeti: 15 Milyon Lira
Ordu Merkez’de Site Projeleri- Yatırım Maliyeti: 20 Milyon Lira- 25 Milyon Lira arası
Çambaşı veya Boztepe Mevkiinde Mevsimsel Turistik Tesis: Yatırım Maliyeti: 2 Milyon 500 Bin Lira
4 Yıldızlı Kamp Tesisli Otel- Yatırım Maliyeti- 15 Milyon Lira- 18 Milyon Lira arası…
5 Yıldızlı Kamp Tesisli Otel- Yatırım Maliyeti: 30-35 Milyon Lira arası…

Ordu Olay
http://www.orduolay.com/component/k2/item/8166-osman-g%C3%BCm%C3%BC%C5%9Fkaya-projelerini-a%C3%A7ikladi.html
Morbeyaz.Net tarafından yazılan bu haber, 1401 defa okunmuştur.


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Orduspor - MoRBeYaZ.NeT ve Yöneticileri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Yorum yazanlar site kullanım koşullarını kabul etmiş sayılır.

Diğer Orduspor Futbol Haberleri

Tümü

ORDUSPOR - BUCASPOR
Tarih : 07 ARALIK 2014
Saat : 13:30
Stad : ORDU 19 EYLÜL

Puan Durumu - Canlı Skor - Fikstür
Bizi Takip Edin :
Kalan Süre:

ANKET

Ziya DOĞAN sizce başarılı olabilir mi ?Reklam Alanı

Reklamlar

Sitede yeralan haber ve içeriklerin izin almaksızın kullanılması yasaktır. Site yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Bu site Orduspor Taraftar Sitesidir. Resmi Siteyle bir ilgisi yoktur. (c) 2005 - Altyapı : Mydesign Haber Sistemi

Adres : Bucak Mahallesi. 431 Sokak. No :2/1 52200 ORDU Siteyle ilgili bilgi almak için admin@morbeyaz.net mail adresini kullanabilirsiniz.
Tel :-
Faks : -
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]