04 Eylül 2014, 15:25 - Anasayfa // Orduspor Futbol Haberi yazdır

Yılmaz : Borcun çok olması önemli değil

Yılmaz : Borcun çok olması önemli değil

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, "Orduspor'un borcunun çok olması önemli olmadığını, önemli olan borcu yönetebilmek olduğunu belirtti.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, "Orduspor'un borcunun çok olması önemli olmadığını, önemli olan borcu yönetebilmek olduğunu belirtti.

Kulüp yetkililerinin kendisine toplam borç dökümlerini paylaşarak bilgi verdiğini belirten Enver Yılmaz şöyle devam etti.

"Kamuoyunun kafasında soru işareti varsa.."
 
"Ben gayet umutluyum, hiç karamsarlığım yok. Nedim Başkan ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımız tahtanın son aşamasına gelinceye kadar üzerine düşeni yapmışlardır. Kulübün mali durumuna bakıldığında döndürülebilir ve yönetilebilir bir ekonomik borç yapısının olduğu ortadadır. Buna yönelik kamuoyunun kafasında bir soru işareti varsa biz onuda paylaşmaya hazırız. Toplam borç dökümleri ile arkadaşlarımız gerekli bilgileri bize verdiler.Bizler de kamu kurum ve kuruluşlarına olan borçları öğrendik. Şu an itibariyle en son yapılan kongreden sonra borçta bir artışın olmadığını,nakit akışı sağlandığı takdirde korkulan bir borç olmadığını hatta bugün itibariyle nakit ödeme takvimi olduğunda 25-30 milyon liralık bir nakit girdisiyle Orduspor’un tüm kurum, kuruluş, futbolcular ve piyasaya olan borçlarını rahat bir şekilde ödenebileceğini arkadaşlarımız resmi evraklarıyla bize sundular. Burada önemli olan borcun döndürebilir olmasıdır."
 
"Borcun çok olması önemli değil"
 
"Borcun çok olması önemli değil.  Bugün dünyada en borçlu devlet Amerika, ikinci borçlu devlet Japonya. Büyükşehir belediyesi olarak da bizim de çok borcumuz var ama ben bir etapta 350 milyon liralık bir yol ihalesi yapabiliyorum 310 milyon lira borcum olduğu halde. Mesele borcun yapılandırılabilir olması ve borcun döndürülebilir olmasıdır. Burada 1 Eylül tarihi itibariyle hukuki anlamda bizi sıkıntıya sokan süreç bitmiştir. Bundan sonra hukuki anlamda haciz sıralamasına girmiş futbolcu arkadaşlarımızın resmi alacağı ile gel arkadaş senin borcun şudur denilecek borç arasındaki fark %90lara yakın fark olabilmektedir. Kulüp hukuki anlamda kendisini yönetebilir bir kıvama ve ahenge getirilmiş. Bu borç yapısı İnşallah Süper Lig’e çıktığımız an gelirimizin üçe dörde katlanması ile birlikte borç, kamuoyunu korkutan borç, şahsen beni de korkutan borcun korkulabilir bir borç olmadığı yönünde bende bir kanaat oluşmuştur. Buna yönelik de önümüzdeki günlerde şehir takımı kimliğine, şehrin sahip çıkmasıyla birlikte yıl içinde oluşturabileceğimiz 5-6 milyon liralık kaynakla birlikte bu sene çok rahat bir şekilde sezonu İnşallah mutlu ve huzurlu bir şekilde tamamlarız."
Morbeyaz.Net tarafından yazılan bu haber, 961 defa okunmuştur.


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Orduspor - MoRBeYaZ.NeT ve Yöneticileri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Yorum yazanlar site kullanım koşullarını kabul etmiş sayılır.

Diğer Orduspor Futbol Haberleri

Tümü

ORDUSPOR - BUCASPOR
Tarih : 07 ARALIK 2014
Saat : 13:30
Stad : ORDU 19 EYLÜL

Puan Durumu - Canlı Skor - Fikstür
Bizi Takip Edin :
Kalan Süre:

ANKET

Ziya DOĞAN sizce başarılı olabilir mi ?Reklam Alanı

Reklamlar

Sitede yeralan haber ve içeriklerin izin almaksızın kullanılması yasaktır. Site yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Bu site Orduspor Taraftar Sitesidir. Resmi Siteyle bir ilgisi yoktur. (c) 2005 - Altyapı : Mydesign Haber Sistemi

Adres : Bucak Mahallesi. 431 Sokak. No :2/1 52200 ORDU Siteyle ilgili bilgi almak için admin@morbeyaz.net mail adresini kullanabilirsiniz.
Tel :-
Faks : -
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]